Робот провів повноцінну операцію, без втручання людини

Робот провів повноцінну операцію, без втручання людини

Робот Smart Tissue був розроблений командою вчених з університету Джона Гопкінса і існував ще у далекому 2016 році. Тоді він був менш чутливим і йому потрібно було більше вказівок від людини на різних етапах діяльності. З того часу команда дослідників додала нові можливості та функції, націлені на автономну роботу. Грубо кажучи, вченим потрібно було навчити систему самостійно приймати рішення та змінювати алгоритм подальших дій. Це пов’язано з тим, що хірургія – дуже складна і непередбачувана, тому працювати лише з одним планом неможливо.

Команді фахівців вдалося вдосконалити робота, підвищивши його хірургічну точність завдяки новим системам візуалізації та шовним інструментам. Вчені вбудували у свій винахід алгоритм відстеження на основі машинного навчання та спеціальний тривимірний ендоскоп.

Операція на свині, яка проводилася в ході дослідження, була проведена роботом абсолютно автономно, а її результати виявилися вражаюче успішними. Куратори проекту заявляють, що лапароскопічна хірургія – один із найскладніших напрямків медицини, що потребує неймовірної точності. Експеримент показав, що розроблена хірургічна система може її виконати більш високому рівні, ніж це зробить людина. Такий успіх пов'язаний з тим, що автоматична «рука» робота не може здригнутися, на відміну від руки хірурга.

Вченим вдалося створити першу роботизовану систему, здатну планувати, адаптувати план операції та виконувати необхідну послідовність дій. Куратори проекту вважають, що дослідження може стати проривом у хірургії м'яких тканин і незабаром такий робот зможе виконувати інші операції, наприклад, видаляти злоякісні пухлини через надрізи.

Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook та Instagram щоб бути в курсі останніх новин компанії, а також дізнаватися про новинки електроніки та технологій.