Використання нових технологій в медицині

Використання нових технологій в медицині

Нові технологічні відкриття та винаходи вчених поступово вливаються в наше життя. Їх стрімкий розвиток дозволяє заощадити час і ресурси в процесі рішення не тільки побутових повсякденних завдань, а й більш глобальних. Розробки в сфері віртуальної реальності, робототехніки і штучного інтелекту стають невід'ємною частиною охорони здоров'я.

Розглянемо останні дослідження і відкриття на стику медицини та технологій.

1. Дослідники з Хіросімського університету (Японія) продемонстрували результати своєї роботи, які показують, що віртуальне навчання може допомогти лікарям та медсестрам розпізнати біль у немовлят. У дослідженні взяли участь 115 медсестер. Вчені розробили повноцінну мультимедійну віртуальну програму для визначення болю у новонароджених. Дослідження показує, що електронне навчання медсестер має величезний потенціал і допомагає більш ефективно взаємодіяти з новонародженими і більш точно визначати рівень больових відчуттів.

2. Дослідження фахівців з Дрездена демонструє ефективність використання технології штучного інтелекту (ШІ) для виявлення хвороб на ранніх стадіях. Вчені схильні вважати, що в найближчі роки ШІ кардинально змінить звичні підходи в медицині. Машинне навчання допоможе швидко та ефективно аналізувати кардіограми і рентгенівські знімки для виявлення відхилень та захворювань на ранніх стадіях. Дослідники Дрезденського технічного університету також працюють над біосумісним чіпом, з використанням оптоволоконних мереж на основі полімерів. Під час випробувань даної технології штучний інтелект зміг відрізнити навіть невеликі відхилення в серцебитті, а також виявив три види аритмії. Вчені вважають, що технологія може використовуватися для найрызнованытныших задач, наприклад для моніторингу серцево-судинної системи і відстеження стану пацієнтів після операцій. Коли ШІ виявить в життєвих показниках пацієнта відхилення, на смартфон хворого та лікаря прийдуть дані про це.

3. Канадські вчені використовують комп'ютерне моделювання для випробування лікарських засобів. Професор прикладної математики Аніта Лейтон вважає, що математичне моделювання має замінити дорогі клінічні випробування. За допомогою моделювання можна звузити коло добровольців для випробувань лікарських засобів, тим самим зменшивши кількість несприятливих побічних ефектів. Вчені вважають метод комп'ютерного моделювання ефективним та гнучким до нових умов. У міру отримання нової інформації, дослідники змінюють параметри моделі, що допомагає зрозуміти чи варто застосовувати ті або інші лікарські засоби або навіть визначити ймовірну дію вакцини.

Підписуйтесь на нашу сторінку на Facebook щоб бути в курсі останніх новин компанії, а також дізнаватися про новинки електроніки.